Quick Links

Useful Links

GSO Test

Inspire - Nurture - Flourish

{SECTION_MENU}


Staff 

Senior Leadership Team

 

 Elaine Lacey                Sarah Boyadjian       Jenny Nicholas            Kristy Kierzkowski

Head Teacher              Deputy Head            SENCO and Y1&2        Business Manager

 


 

 Michelle Clifton               Rebecca Beatty             Luci Dunk                     

 Years 5&6                         Years 3&4                     Early Years  (N&R)                 

Teaching Team

Nursery

Class teacher: Miss Tara Percival

Early Years Practitioners: Miss Kimberley Buckles, Miss Seudi Abokar

& Mrs Caroline Roberts

Teaching Assistant: Ms Nasrin Pasebani

Nursery Play Workers: Jo Roberts and Eira Evans

Reception

Class teachers: Miss Lucinda Dunk and Miss Fiona Skinner

Early Years Practitioners: Ms Mereille Ayres, Mrs Christina Towell, Ms Charlotte Smith and Mrs Moni Pullen

Year One:

Class teachers: Mr Matt Powell, Mrs Orooj Khalil and Mrs Jenny Nicholas

Teaching Assistants:  Ms Nasrin Pasebani, Mrs Holly Hyams-Smith, Ms Margaret Wright, Mrs Moni Pullen and Ms Jayanthi Murugan.

Year Two:

Class teachers: Mr Paul McDonnell and Miss Thalia Breen

Teaching Assistants: Mrs Katya Donnelly, Ms Julia Porter, Mrs Ilham Abu-Zohra and Mrs Mary Skinner

Year Three:

Class teachers: Miss Sarah Rogers, Mrs Laura Gill and Ms Melanie Pearce

Teaching Assistants:  Mr Simon Nudds and Mrs Mera Shrayev

Year Four:

Class Teachers: Miss Assia Abdullah, Mrs Julie-Anne Fanshawe and Mr Marcus Guy

Teaching Assistants: Mrs Mary Skinner, Mrs Toni Miles,  Mrs Vicky Bridges

Year Five:

Class teachers: Ms Rebecca Beatty and Miss Philippa Lee

Teaching Assistants: Mrs Steph Lofts

Year Six:

Class teachers:  Mrs Michelle Clifton and Miss Freya Eva

Teaching Assistants: Ms Jane Webb, Mrs Leanne Barrett, Mrs Polly Atkinson and Mr Simon Nudds

 

French Teacher: Mme Stephanie Radet

Operations Team

Office Manager: Mrs Michelle Fackney

Finance Officer: Mr Gareth Clifton

School Information Officer: Mrs Julia Crane

Welfare and Office Assistant: Mrs Linda Novakovic

Site Manager/Caretaker: Mr Armick Boyadjians

The Hive Team

Aftercare Manager:  Mrs Nikki Bennell

Play workers: Mrs Jo Roberts, Miss Eira Evans and Miss Nasrin Pasebani 

SMSAs (School Meals Supervisory Assistants)

Angela Hopkins, Marjan Sajedi, Danielle Simpson, Eira Evans, Faiza Arif, Reshmo Mahie, Banaz Ali, Mariam Salehi, Tope Owolabi, Chloe Duckett, Samantha Saxby, Katrin Bajja, Pooja Kapdee, Bernadette Hall, Balsam Al Kubayassi

 

Subject Leaders

English

KS1 Phonics Lead

ECT mentor

Mr McDonnell

KS2 Maths

ECT Mentor

Mrs Fanshawe
Science Mrs Gill

UKS2 Phase Leader

Y5 & 6 Assessment

Computing and Online Safety

Digital Leaders

ECT Mentor

Mrs Clifton

PE and Sport Premium

Sport Competitions

ECT Mentor

Reading for Pleasure Ambassador

Mr Powell

Early Years Lead

LA Lead Moderator EYFS

EY Assessment

EY Phonics Lead

Deputy Designated Safeguarding Lead

Miss Dunk

SENCO

Y1 & Y2 Phase Leader

Y1 & Y2 Assessment

LA Lead Moderator KS1 and KS2

Supervision of Kitchen Garden

Deputy Designated Safeguarding Lead

Mrs Nicholas

EYFS and KS1 Maths

Outdoor learning and forest school, including gardening

Eco Team

Induction Tutor

Miss Skinner

Lower KS2 Phase Leader

Y3 & Y4 Assessment

Art and Design

Design and Technology

School website (curriculum & policies)

Students and Work Experience

ECT Mentor

Ms Beatty

History 

 Geography

Mrs Orooj Khalil

Music

School performances & events

Choir & Band

Miss Lee

RE

Ms Pearce

History (Support)

Geography (support)

Mrs Roberts 

PSHE

Miss Rogers

PE and Sports Competitions (Shadow)

Reading for Pleasure

Miss Eva

Art and DT (Shadow)

Reading for Pleasure

Miss Breen

PSHE (Shadow)

Reading for Pleasure

Miss Percival

 

French

EAL/MFL

Mme Radet

Designated LAC/PLAC teacher

Pupil Premium & DAP

Deputy Designated Safeguarding Lead

Risk Assessments for school trips

Induction Tutor

School Council

Mrs Boyadjian

Curriculum and Enrichment

Subject Leadership

Induction Tutor

Equality & Diversity

 CPD

Designated Safeguarding Lead

School Council

Mrs Lacey